Despre Noi

Biserica Creștină Baptistă "Sfânta Treime" e o familie a credincioșilor din Piatra Neamț ce există pentru a-L cunoaște pe Dumnezeu, a-L glorifica, și a-L face cunoscut tuturor.

Despre Întâlnirile Bisericii Pentru Închinare și Studiu Biblic

Ne întâlnim în fiecare săptămână pentru rugăciune și închinare la adresa lui Dumnezeu în cadrul serviciilor bisericii, dar și pentru părtășie în contextul altor activități spirituale și sociale. Iată la ce să te aștepți atunci când vei veni în mijlocul nostru.

Studiem Sfânta Scriptură pentru a învăța tot mai multe lucruri despre caracterul lui Dumnezeu, despre Iisus Hristos și despre modul în care trebuie să ne ghidăm viața, sub comanda Duhului Sfânt.

Lăudăm și glorificăm numele lui Dumnezeu și Îi aducem mulțumiri prin cântare și rugăciune pentru sacrificiul Domnului Iisus, care astfel, ne-a șters păcatul și ne-a făcut copii ai lui Dumnezeu.

În fiecare duminică dimineață, copiii cu vârsta cuprinsă între 5 și 14 ani vor avea parte de un program special și interactiv, adecvat vârstei lor, în cadrul sesiunilor de școală duminicală.

Suntem o comunitate internațională cu membri din diferite colțuri ale lumii, uniți de un singur Dumnezeu. În caz de nevoie, un membru al bisericii va facilita traducerea serviciului în limba engleză.

Toti cei ce doresc sa il cunoasca pe Dumnezeu mai îndeaproape, indiferent de nationalitate, denominatie sau statut social, sunt mai mult decat bineveniti.